Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu



 

Bölcsődei beiratkozás

Köröstarcsa Község Önkormányzata Napköziotthonos Óvoda és Bölcsőde

Legyél Te is nálunk bölcsődés, ahol a bölcsődét és az óvodát csak egy ajtó, választja el!
Folyamatos felmenő rendszerben, várólista nélkül, megfelelő fejlettség esetén évközben óvodai átíratással!
                                                   Bölcsődei beíratás
2024.március 18.-tól 20.-ig (8 órától, 12-ig)
Helye: Napköziotthonos Óvoda és Bölcsőde
5622 Köröstarcsa Kossuth 41/a (vezetői iroda)
Azok jelentkezését várjuk, akik a következő nevelési évben 2024. szeptember 1. és 2025. május 31. között betöltik a 2 évet, és bölcsődébe szeretnének jönni.
                                    Minden kisgyermeket szeretettel várunk!
Forró Antalné
Igazgató

Beiratkozás

Kedves Szülők!

Napközis beíratás lesz augusztus 1-3-ig, reggel 8-12-ig itt az óvodában. Minden tanév kezdete előtt új nyilatkozatot kell kitölteni, a bölcsődéseknek és az óvodásoknak is. Kivétel akik az idén tavasszal jöttek először. Ehhez szükséges a Gyermekvédelmi kedvezményről, illetve a tartós betegségről kiállított igazolás, ha van.
Ekkor lesz lehetőség a gyermek balesetbiztosítás megkötésére is.
Mindenki megjelenésére számítunk!

Forró Antalné intézményvezető

 

Kirándulás



Kedves Szülők, Kedves Gyerekek!

Az éves szülőiértekezleteken megbeszélt táborunkat, augusztus 8-tól, 11-ig szervezzük itt az óvodában.
Ez lesz a 10. JUBÍLEUMI ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ TÁBOR, ahová 1 kivétellel minden iskolábamenő 6 éves jelentkezett.
A program ingyenes, étkezést lehet igényelni, (amiért szintén nem kell fizetni) de nem kötelező!
A programok 9-től délig tartanak, de az intézmény nyitvatartási idejében is lehet jönni.
Az első 3 napban az óvónénik szerveznek tevékenységeket, köztük 2 fejlesztő pedagógus, tehetséggondozó és gyógytestnevelő. Átismétlik azokat a fontos dolgokat, amik elengedhetetlenek az iskola kezdéshez.
A negyedik nap Gyulára megyünk kirándulni. Megnézzük az Almási kastélyt, a Várat és körbe járjuk a várost a dotto városnéző kisvonattal. A kirándulást pályázati pénzből fizetjük.
Szeretettel várunk mindenkit! Töltsünk együtt 4 szép napot a tanév megkezdése előtt.

Forró Antalné
Intézményvezető

 


Kedves Szülők!

Egészségünk védelmében, a járványhelyzetre való tekintettel, 2021. November 08.-tól (hétfőtől) intézményünkben bevezetjük a zártrendszerű gyermekfogadást és hazabocsátást.
Kérjük az alábbi szabályok betartását!
- a gyermekek lehetőség szerint reggel 8-ig érkezzenek be az intézménybe, akiket a dolgozók kísérnek be a csoportba, szülő nem jöhet be.
- aki ebéd után megy haza, 12:30-kor felöltözve kikísérjük az ajtóhoz.
- aki délután megy haza 15:45-kor csoportosan, megy óvónénivel a bejárathoz.
- ha valaki ettől eltérő időpontban jön, jelezze az óvónőknek.
- a nyitás, zárás időpontja nem változik.
- a csengő működik, ha az ajtó zárva van jelezni kell.
- kapcsolattartás a face csoportokban lehetséges.
- hiányzást telefonon, vagy messengeren keresztül lehet bejelenteni.
Megértésüket köszönjük! Jó egészséget kívánunk!
Tisztelettel: Forró Antalné

 

NYITÁS


Kedves Szülők!

A kormány döntése értelmében 2021. Április 19.-én hétfőn reggel nyitunk, teljes kapacitással. Minden kisgyereknek rendelünk ebédet. A védelmi intézkedéseket továbbra is fenntartjuk, tehát a gyerekek átadása az ajtónál történik, a szülők maszkban hozhatják a gyermeket, lázmérés továbbra is lesz a bejáratnál. Igazolás, a házirend szerint fogadható el.
Mindenkit szeretettel várunk!

Forró Antalné 
intézményvezető
Kedves Szülők, Tisztelt Érdeklődők!

Intézményünkben a beíratkozás 2021. Április 20. és 23. között lesz, reggel 8-tól 12 óráig.
Bölcsődébe, óvodába egyaránt.
Szükség lesz a gyermek személyes adataira, a TAJ  és a lakcím kártyájára.
Lehet telefonon is beíratkozni, a 480-825-ös számon, és személyesen a biztonsági korlátozásoknak megfelelően itt az intézményben.
A bölcsődébe 2 az óvodába 3 éves kortól veszünk fel gyerekeket.
- A csoportválasztás lehetőségét felajánljuk.
- Jól bevált programjainkat tovább szervezzük folyamatosan - angol, hittan, lovaglás, felzárkoztató foglalkozások, tehetséggondozás foci -  reméljük a vírushelyzet nem akadályoz a jövőben.
- Az elmúlt tanévben, elnyertük a ,,Boldog óvoda'' az ,,Okos óvoda'' és napokon belül a ,,Madárbarát óvoda'' címet, ami sokféle hasznos elfoglaltságot biztosít.
- Nyár elején megújúl a tornaszobánk, és az óvoda udvarunk játékai is.
Várunk minden kedves érdeklődőt, és jelentkezőt!
,,Gyere Te is hozzánk bölcsődésnek, óvodásnak! 
Tisztelettel: Forró Antalné intézményvezető

DigiMini1 kutatás – Óvoda és digitalizáció

A médiakörnyezet fejlődését folyamatosan végig kísérte a gyermekek és fiatalok egészséges fejlődéséért való aggodalom. A XIX. század végén az újságok és a távíró, a múlt század harmincas éveiben a film, majd a hatvanas években a televízió káros hatásától féltették a felnövekvő generáció egészséges szellemi és erkölcsi fejlődését.

Az új médiakörnyezettel, a digitalizációval együtt járó kockázatok és lehetőségek felismerése napjainkban különösen fontos. A médiahasználathoz kapcsolódó gyermekvédelem kiindulópontja felmérni a való kockázatokat és meglátni a médiakörnyezet fejlődésében rejlő lehetőségeket. Az elmúlt időszakra jellemző, hogy már nem csak az iskolás korosztály érintett, hanem a kisebbek is, hiszen a gyermekeket születésüktől kezdve körbeveszi az online környezet, fogyasztanak médiatartalmakat, sőt, egyre több óvodásnak van már akár saját laptopja, mobiltelefonja. Igaz, hogy a gyermekek többségére ezek még nem jelentenek közvetlen kockázatot, de az óvodások számára a családon belüli, az óvodai, játszótéri és más élethelyzetekben látott okoseszköz és internethasználati minták alapozzák meg azokat az igényeket, elvárásokat és attitűdöket, amelyek meghatározzák a gyermekek későbbi digitális jövőjét.

A Digitális Gyermekvédelmi Stratégia keretében végzett felmérés célja az volt, hogy megvizsgálja, mi jellemző ezen a téren az óvodás korosztályra. Az OkosÓvoda programba bekapcsolódó intézmények óvodapedagógusai által vezetett és beküldött megfigyelési naplók feldolgozására, az abban rögzített helyzetek, tapasztalatok, észrevételek elemzésére került sor 2020-ban. Ennek alapján megállapítható, hogy az óvodások gyakran utánozzák a mobilhasználatot, és minden arra alkalmas formájú tárgyat okostelefonként használnak: „telefonálnak”, fényképeket és szelfiket „készítenek”, koppintanak, elhúzzák az ujjukat például a fakockán – pontosan lemásolva az igazi használatot. Játékuk során megfigyelhető a könyvekből és Lego-elemekből készített tablet, amin „dolgoznak” – utánozva a felnőttek tevékenységét. A megfigyelések alapján úgy tűnik, hogy szinte mindegyik gyermek naponta használja az okoseszközöket (telefon, tablet) mesenézésre vagy játékra és előfordul az is, hogy a közösségi oldalakat is látogatják.

A gyermekek eszközhasználata megjelenik a játéktevékenységükben, főleg játékidőben (pl.: legóból okostelefont alkotnak és „játszásiból” azon telefonálgatnak, illetve a csoportszobákban fellelhető számítógép nélküli billentyűzettel is előszeretettel játszanak. Nagyon ötletes és találékony megoldásaik vannak arra vonatkozóan, miket lehetne helyettesítő eszközként használni: pl: LEGO, játék laptop, kocka, laptop papírból, játéktelefon, laptop társasjáték táblájából.

A kutatás összefoglalója itt elérhető: https://digitalisgyermekvedelem.hu/digimini1/

Vissza